Příští správná věc

Když mám přehlcený systémy, jedu na příští správnou věc. Metoda, která mi během života už několikrát pohlídala záda. Jsem člověk s velkou vnitřní disciplínou. I když nemůžu, často to udřu na sílu. Pak ale ležím s třesoucíma se rukama v koutě a zjišťuju, že se nemůžu zvednout.

Celý článek
hodnota ženy

Následuj svou bytostní hodnotu

Bytostní hodnoty jsou ty hodnoty, které mně a druhým říkají, kdo jsem. Pokud by mi tuto hodnotu odebrali, přestávám to být „já“. Jen pokud každý osobně následujeme svou bytostní hodnotu, můžeme tu být plně jeden pro druhého. A právě tam, kde je každý ve svém živlu...

Celý článek
porod

Jak se s porodem popasujem, tak žijem

Porodila jsem ve 29. týdnu mrtvou holčičku. Druhý porod císařem ve 26.týdnu. Všechny řeči těch, který „prošly“, kterým se to „povedlo“, mě bolely víc než břicho rozřezaný od kyčle ke kyčli. „

Celý článek
ženský cyklus

Královnou svého cyklu …aneb hormony, cykličnost a STM

Zdravý menstruační cyklus je projevem ženského zdraví a plodnosti. Jenže, co je zdravý cyklus? Co jej řídí? Proč by mě to mělo zajímat a jak svůj cyklus můžu poznat blíž?

Celý článek
porod a tělo

Porod a tělo

Toto je velké téma zatížené ještě většími tabu a trápeními. Každá z nás prochází těhotenstvím a porodem individuálně, ale každé z nás se tělo mění. Někdo přibere málo, další hodně, třetí skončí s velkými striemi, zatímco poslední...

Celý článek
hra čísel

Život jako hra čísel

Necháš se odradit prvotními nízkými čísly odpovědí na tvé snažení? Necháš nulu okamžitých výsledků, aby tě srazila? Anebo se od nuly odrazíš a zkoušíš dál, dokud neuspěješ? Posílám ti trochu motivace a jeden funkční návod, jak uspět:

Celý článek
cyklická žena

Ženská cykličnost – nebe, peklo nebo ráj na zemi?

Kdysi jsem vnímala menstruaci jako otravnou mrchu. Začaly se mi dělat cysty na vaječnících, které praskaly a musela jsem na operaci. Bylo to jako probuzení do nového života, kdy jsem cykličnosti dala šanci. Podstatné je, že to jde. Propojit se se svým cyklem, se svou jedinečností, jet na vlně energie a užívat si to. Jak?

Celý článek
sebevědomí

V hlavní roli…já!

Nepřestává mě fascinovat, kolik rolí na sebe během života beru. Když náhodou něco nezvládnu na 100 %, připadám si jako lůzr. Holka, seber se a makej! Uvědomila jsem si ale, že ať udělám cokoli, nemůžu zklamat, protože

Celý článek
emoce

Emoce

Také máte pocit, že květen byl jízdou na horské dráze? Já, podobně jako ženy v mém okolí, cítím, že procházíme dalším transformačním obdobím. Staré odchází a energie se začíná hýbat. Máme prostor se nadechnout, pustit staré a vykročit vstříc novým začátkům. A to s sebou nese i velké emoce.

Celý článek
placenta

Placenta

Často se mylně domníváme, že narozením dítěte porod končí. Nicméně čeká nás ještě třetí doba porodní, neboli porod placenty, který je pro úspěšný závěr celého procesu rovněž nesmírně důležitý. Jaké jsou možnosti zpracování placenty a co je to rituál sázení placentového stromu?

Celý článek