Co muž absolutně netuší

5.6. 2024352x2 Komentáře

Tohle píšu jako holka o klukovi. Mluvím o konkrétním klukovi a konkrétní mně, ale píšu i za další holky, které by se pod podobné situace mohly podepsat. Píšu dále také za muže, kteří o tomto textu absolutně netuší. Ani o emočních sítích, které kolem jejich nic netušící osoby spřádáme a pak se do nich zaplétáme.

Zde je seznam prvních pěti věcí, o kterých muž netuší.

1, Že o něj mám zájem

Nedat na sobě nic znát. To je moje hlavní balící zásada, kterou jsem si cestou životem osvojila. Těžko říct, proč se této techniky ještě pořád zuby nehty držím, jelikož nemůžu říct, že by sklízela valné úspěchy. Ale je to tak. Jakmile se mi někdo líbí, upadám do módu nesmí to na mně poznat!

láska

Mód nesmí to na mně poznat! se projevuje například tím, že se vesele bavím se všemi kluky okolo kromě něho. Nedělám to schválně. Jen za žádnou cenu před ním nemůžu být zranitelná, co kdybych se ztrapnila, že? A tak si veškerou nonšalantnost nechávám pro přátelskou interakci s muži, na kterých mi z romantického hlediska absolutně nezáleží. Celou tu dobu si samozřejmě přeji, aby byl nablízku, a po očku ho sleduju. Čím je blíž, tím víc ho ignoruju a vtipkuju s ostatními.

„Až se mě někdo zeptá, jak mě sbalila Češka, řeknu, že mě ignorovala,“ sdělil mi, zasmál se svému vtipu a já s ním.  

Co očekávám od něj? Samozřejmě to, že pod mým pokerface uhádne skrývané city a udělá všechno pro to, aby je dobyl.

Jenže to on absolutně netuší.

2, Že o něm vím všechno

Jakmile se kluk ocitne v mém hledáčku, zapínám holčičí radar, díky kterému zjistím o svém objektu všechno – a to ani nemusím být stalkerka (na to znám jiné odbornice). Pečlivě pozoruji, ukládám a interpretuji každý jeho projev či pohyb. Zapamatuji si každé slovo, které pronese, ať k ostatním či ke mně.

Pokud ke mně, o to hlubší je pak moje analýza jakéhokoli potenciálního skrytého významu, které Jeho Slovo možná mohlo mít.

láska

Aha, takže se mnou flirtuje?
Ne, je pozornej ke všem…
Ale proč jinak by se na mě usmál?
Ne, to je blbost, jen rád vtipkuje…

Díky svému holčičímu radaru tak už dávno vím, jaké je znamení, kolik mu je, co dělá a kde, které víkendy je volný a kdy je tráví s dcerou. Vím, kdy má narozeniny, kde bydlí, kde bydlel předtím, a taky to, že včera slavil s někým narozeniny jen ve dvou.

To mě lehce svede ze stopy, protože všechny do té doby nastřádané indície nadějně vedly k vytouženému závěru: totiž, že je singl. Ale narozeniny v drahé pizzerce v přístavu neslavil asi s kámošem. Naději mi ovšem vrací on sám, když dodává, že o nich nevěděl. Uf, kdyby měl holku, tak by si snad na její narozeniny vzpomněl dřív, než v pizzerii…?!

Zeptat se ho napřímo, jestli je volný, samozřejmě nepřichází v úvahu. Radši sbírám střípky Jeho Slov, skládám si z nich svůj svatý obrázek a pro větší úspěch nasazuji ke sběru dat pomocné agentky. Víc holčičích radarů víc ví a ještě se při tom náramně pobaví.

A on? Absolutně netuší.

3, Že je highlightem společných akcí

Zpočátku se jedná jen o lehké nakopnutí srdce každé úterý a středu večer, kdy ještě na kole nakukuji do lezecké haly, a zázrakem i přes svojí krátkozrakost (holčičí radar…opět) zaregistruji okamžitě buď přítomnost či nepřítomnost jeho hřívy.

Jenže jak se náš příběh přehupuje z platonické roviny do komplikovanější úrovně románku, mění se i nával dopaminu, který mě zavalí před každou lezeckou lekcí stejně jako jakoukoli jinou akcí, kde se má objevit. Už dávno mi nestačí ke štěstí poskočení srdce z jeho pouhé přítomnosti a radost z toho, že jsme na sebe náhodou vyšli do dvojice. Teď už mi pomyšlení na to, že se uvidíme, doslova nedává spát. Srdce neposkakuje, ale buší, a mě to v noci celkem ruší.

Ale to on samozřejmě absolutně netuší.  

4, Že čekám, až mi kurňa napíše

Psaná komunikace je téma samo pro sebe, takže jen stručně: ano, taky hraju na to, neodepsat hned. Jenže on na to nehraje, on to dělá doopravdy – někdy prostě neodepíše. A já se můžu podělat. A ano, v duchu Pavlovova reflexu v mém mozku došlo ke spojení whatsappové ikonky a návalu pocitu štěstí. Většího návalu dopaminu, než mi dává kafe, a to už je co říct.

láska

O to hlubší je pak propad, když zjistím, že telefůnek v bublině mi doručuje zprávu z rodinné skupiny. Mám vás ráda, rodino a kamarádi, ale pardon, nejste mojí romantickou drogou. Zato jedna správná zpráva od něj, a nálada mi stoprocentně vyskočí.

Avšak my už víme, že on to absolutně netuší.

5, Že řvu, když mi nenapíše

Po určité fázi románku se nedokážu ubránit určitému očekávání. Teoreticky mám v malíčku zásadu, že cesta k vnitřnímu klidu vede přes žádná očekávání. Každému bych to poradila a sobě se snažím taky. Akorát že určitému očekávání se po určité fázi románku nedokážu ubránit.

A tak řvu, když mi nenapíše. Řvu na měsíc a nazdařbůh a moře mi do toho šumí.

O těchto mých výlevech on ale tušit nesmí.

Pokračování brzy…

Napsala Adéla Pegleyová 

V životě si cením svobody, dobrodružství a lidské vřelosti. Miluji cestování, přírodu a spiritualitu. Mluvím plynně šesti jazyky, v současné době působím jako lektorka třech z nich: angličtiny, němčiny a francouzštiny.

adéla pegleyová

Právě teď stojím po půlroční dobrovolnické činnosti ve Francii na rozcestí a jsem zvědavá, kam mě mé další kroky zavedou. Občas sdílím své myšlenky a zážitky na blogu Lamanamal, který najdete na www.lamanamal.com.

Kolekce Láska od Lilie Khousnoutdinové

láska ecstatic

K podpoře lásky, vztahů, partnerství, ale i sebelásky a podpůrných vztahů mezi ženami byla vytvořena speciální autorská kolekce s názvem Láska od Lilie Khousnoutdinové.

Který šperk s Vámi bude dnes ladit? Něžné Odevzdání, romantičtí Milenci nebo provokativní Sheela na Gig?

Komentáře
 1. Adam napsal:

  Ahoj Adi, po dočtení článku jsem z žen ještě o něco více v rozpacích.
  Vyústí tvé pokračovaní i v nějakou radu, jak toto láskyplné nemotorné chování u žen poznat?
  Píšu za všechny milovníky/milovnice žen 😀
  Srdečně zdraví
  Adam

  • Adela Pegleyova napsal:

   Ahoj, Adame,
   děkuju za komentář. Radu zatím nemám promyšlenou, ale možná se v průběhu objeví. Článkem jsem spíš chtěla postihnout situaci, kterou zažívá víc žen, a povzbudit nás k tomu, abychom dávaly víc najevo, co se nám honí hlavou – a ulehčily to tak sobě i mužům. 🙂 Dal jsi mi ale nápad sepsat rady mužům, kteří chtějí rozumět ženám, možná to udělám v samostatném článku. Srdečně zdravím, Adéla

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů