Hodná holka, nebo mrcha?

9.1. 2022475x0 Komentářů

Moc hodná, nebo mrcha. A co je mezi tím?

Poslední dobou se často zamýšlím nad tím, proč jsou některé úžasné ženy samy. Jsou samostatné, dokážou se o sebe postarat, nezkazí žádnou legraci, jsou otevřené, vědomé, empatické, naslouchající, podporující…

Mnohdy slyším, když ona je tak hodná, nebo „řekl mi, že jsem moc hodná a byl konec“. Opravdu jsou vztahy stále o tom, že je žena buď MOC hodnánebo mrcha, která má všechno?

Být moc

Co se skrývá za tím MOC? Jsem na někoho moc hodná. Nechám si všechno líbit? Nemám hranice? Miluji tolik, že sama sebe dám na poslední místo?

autentická žena

Dělám všechno to, co má rád partner a zapomenu sama na sebe, kdo jsem, co cítím…a najednou to nejsem já? Ta kterou si on vybral?

Když to vezmu zase opačně.

Je mrchou ta, která ví, co chce? Nebo je to ta, která manipuluje druhým?

Odpověď na toto prostě nelze najít, protože každý máme jinou představu o tom, co pro nás je někdo, kdo je moc hodný, a nebo někdo, kdo je jeho pravý opak. Odpověď můžeme najít jen sami v sobě.

Na kolik milujeme toho druhého a na kolik sebe, abychom zůstaly samy sebou a právě proto se mohli nádherně doplňovat? Protože, když ztratíme samy sebe pro druhého, často kvůli tomu ztratíme právě toho druhého.

Proměnlivost ženy, stabilita muže

To, co na nás ženách je velmi krásné a zajímavé je, že jsme jedinečné a proměnlivé. Nejen díky cykličnosti, ale i díky situacím. Přemýšlely jste už na tím?

Jak skvělé je užít si čas s přáteli. Být sama doma a nemuset nic. Vyrazit nenalíčená do přírody a nebo se naopak hezky obléknout a upravit na společenskou akci.

tváře ženy

Kolik tváří vlastně máme? Jsme prostě originální a jedinečné a o tom to je. To je prostě kouzlo.

A že my samy naopak potřebujeme stabilitu, oporu a bezpečí v neměnnosti, a to nám dávají muži.

Stačí být sama sebou. Taková, jaká jsi. Neměnit sebe podle druhých, ale být svá. Dát na svou intuici a své pocity.

Jak to mám já?

A když přemýšlím o tom, jak to mám já sama, tak musím říct, že se necítím ani na jednom extrémním pólu. Jen někdy si přijdu úplně normální, obyčejná holka, která pracuje, uklízí… a pak vlastně zjistím, že jsem v něčem jiná. Že to, co dělám mě naplňuje.

jedinečnost

Miluji práci s lidmi, kdy se vzájemně můžeme o tolik obohatit. Vést a motivovat je ke změnám v jejich životě, ať už pomocí rituálů nebo jiných technik.

Vyjít z toho, v čem již dál být nechtějí, zpracovat traumata a odstranit vzorce, které zbytečně zatěžují. Mám okolo sebe mnoho úžasných přátel, se kterými se vzájemně inspirujeme na cestě naším životem. A to prostě není obyčejnost a všednost v životě, ale jedinečnost.

Mgr. Miroslava Vokounová Krepčíková

Speciální pedagog, lektorka ženských kruhů, transformačního výcviku a meditací, ředitelka nadačního fondu, zakladatelka projektu Síla ženské energie, průvodce osobním rozvojem, terapiemi (Bachovy esence), rituály, a zároveň provází po energetických místech.

Mým posláním je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci řešit své problémy. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít správnou cestu na jejich životním rozcestí. Jsem ta, co věří, že to zvládnete😉. Mojí vizí a cílem je POMÁHAT LIDEM RŮST A POSOUVAT SE.

http://vokounova-krepcikova.cz
http://silazenskeenergie.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů