Jak si správně přát

5.2. 2022324x0 Komentářů

Nikdy mne nebavily hlučné oslavy, ohňostroje a novoroční přípitky, proto jsem se kdysi tázala: „Co na Silvestra?“ Posléze jsem se potkala s konceptem novoročního přání – mandaly, jantry, mapy pokladu a dalšími technikami toho, jak přání zhmotňovat. Je to skoro již 10 let, co se pravidelně v posledních dnech před Silvestrem ozbrojím nůžkami, lepidlem a tiskárnou a jdu na nejdůležitější projekt celého roku: sestavování své “yantry”, neboli vizuální mapy svých tužeb a plánů na další rok.

Vřele tento způsob doporučuji. Pomáhá zhodnotit končící rok, utřídit si v hlavě, co doopravdy chci, a dovolit si představit, že mé nejniternější přání se může zhmotnit.

přání

Tím, že je „dám na papír”, už totiž dělám první krok k jejich zhmotnění, abych je následně mohla vyslat do světa pomocí novoročního rituálu.

Ze své osobní zkušenosti můžu říct, že se přání plní.

Nejlepší na tom je, že pokud nechci, nemusím obětovat silvestrovské oslavy. Rituál můžu udělat kdykoli a zhmotnění můžu podpořit i jiným způsobem.

Jak na to?

Než začnu cokoli lepit, je důležité si ujasnit pár zásad:

 • přát si výsledek, nikoli prostředek. Ne velký dům, ale bydlení, kde má každý člen rodiny svůj prostor, kde panuje láska, teplo a sounáležitost. Nebo cokoli jiného, v co doufáte, že vám dům přinese. Ne aby si mne Honza vzal, ale třeba vztah plný vášně, lásky, bohatství, důvěry, intimity a hlubokého úctyplného závazku jeden k druhému. Je dobré si uvědomit, že to třeba nebude právě s Honzou.
 • dávat si pozor na to, co si přeji. Brát vážně dopady, které mohou nastat. Je to hra, ale zároveň mocný nástroj, který může vnést hodně chaosu do našeho života, pokud ho používáme lehkomyslně. Dejte si čas, třeba i pár dní, abyste si vše skutečně promysleli a procítili.
přát si správně

Jaké jsou vaše opravdové touhy? Proč chcete to, co chcete? Ze strachu? Z lásky? Ze srdce? Nebo z přesvědčení, že toto bych měla chtít protože…(toto si přejí dobré mámy/hodné holky…zde doplňte dle sebe).

 • přát si konkrétně. To podstatné je vhodné vypsat do detailu (např. roční firemní obrat)
 • přát si to, čemu opravdu věřím, že se může naplnit. Nemá cenu si přát dům za 30 milionů, pokud jsem přesvědčena, že víc než milion nikdy na bydlení mít nebudu.
 • dovolit si. Nakreslete své nejniternější a nejodvážnější touhy. Nebojte se přát si víc. Pokud je touha opravdová a vychází z hlubin duše, nic není nemožné. Vlastní omezování je největší nepřítel.
 • dávat svá přání do kontextu. Ať jsou mé úspěchy ve prospěch světa, v souladu a v harmonii. Potom se i rychleji plní.
 • pozor na “černou magii”. Pokud si chceme ponechat čisté svědomí, je dobré si přát jen pro sebe a za sebe, nikdy bez povolení za někoho jiného (ani za manžela). Výjimkou jsou možná malé děti.
 • spolu, nebo zvlášť.
společné přání

Můžete vytvořit společnou rodinnou, či partnerskou jantru, anebo si udělat každý jednu sám za sebe. Je to v zásadě na vás. Obojí má své výhody.

 • dlouhodobé a krátkodobé cíle. Obojí je v pořádku. Můžu si přát konkrétní cíle, které vím, že chci splnit v tomto roce, ale také dlouhodobé cíle, pro které chci vytvořit v průběhu roku dobrý základ. Pokud chci dosáhnout cíle v konkrétním čase, je dobré ho přímo specifikovat (např. nejpozději
  1. května odevzdám do tisku svou první knihu, plnou inspirace pro ženy kolem mne).

Dát přání na papír

Když mám přání utříděné v hlavě, je čas „dát je na papír“. Můžete samozřejmě malovat, ale nejjednodušší způsob je vystřihování obrázků z časopisů. Můžete si je i vytisknout z počítače. Obrázky by měly co nejlépe znázorňovat to, co si přeji. Je dobré mít své fotky jako součást jantry. Koláže z Photoshopu jsou rovněž skvělé!

Obrázky by měly vyvolávat pocit radosti a vášně, nikoli tíhy (“toto všechno nedám…”).

Jantra by se vám měla hlavně líbit. Barvy a uspořádání jsou na vaší fantazii.

Jantru můžeme rozdělit na segmenty (Práce / Rodina / Hobby atd.). Nebo je možné jít od “základu” (Finance, Zdraví, Rodina) k “seberealizaci” (Vášeň, Tvořivé projekty, Nové horizonty).

jantra

Je docela pěkné mít uprostřed svou fotografii, anebo obrázek, který znázorňuje to nejdůležitější. Můžeme kombinovat obrázky a text (třeba vypsat konkrétní cíle “vydělávám 50.000 Kč čistého měsíčně”).

Jantra může být tak komplikovaná, nebo tak jednoduchá, jak si jen přejete. Je však důležité, aby dávala smysl jako celek a jednotlivé části se podporovaly, nikoli si protiřečily.

Na co lepit? Na karton, papír, látku…na cokoli pevného! Je možné lepit i na sárí, šátek, či jinou nádhernou látku, obzvlášť pokud jantru hodláte zavěsit na zeď.

Rozměr? Libovolný. Za sebe doporučuji A1 jako minimální velikost papíru.

Mám ji! Co teď s ní?

Je mnoho způsobů, jak jantru nabíjet či posilovat.

Klasicky můžeme jantru posílit během novoročního rituálu. Ten může mít jakoukoli formu, která je vám blízká (malá inspirace zde). Důležité je, aby vrcholil o půlnoci, kdy je “silvestrovská” energie nejvyšší. Rituál můžete dělat o samotě nebo v kruhu/ve skupině, kde bývá zpravidla silnější.

Po rituálu můžete:

 1. Pověsit jantru na viditelné místo, kde ji pravidelně uvidíte a pokaždé v duchu uděláte krátkou modlitbu, aby se přání plnila.
 2. Rituálně spálit a s kouřem vyslat modlitbu. Tímto způsobem velice jasně “pouštíme” své sny, aby se mohly naplnit.
 3. Pověsit na zeď a udělat malý oltář, kde budete pravidelně zapalovat svíčky, tyčinky či vykonávat jiné vám blízké způsoby uctívání/modlení se za něco.
 4. Provádět pravidelné drobné rituály, meditace, tance, vizualizace kolem jantry na podporu vašich snů.
 5. Sexuální magie. Pokud umíte směřovat sexuální a orgasmickou energii, je to jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zhmotnit cokoli (tedy i své sny). Sexuální magie může být základem novoročního rituálu a posléze pravidelnou praxí (pak je vhodné mít jantru pověšenou nad postelí).
jak používat jantru

Rituál můžete samozřejmě udělat i v jiném čase než přímo na Silvestra. Třeba na nov, úplněk, či jiný svátek a dále posilovat svou vizi pravidelnou podporou. Ať už způsobem výše zmíněným, anebo jakkoli jinak.

A teď nezbývá než si koupit lepidlo, vyhrabat nůžky a popřát vám hodně štěstí v hledání svých snů!

Ať se nám všem splní naše touha!

Ať je požehnáno.

Lilia Khousnoutdinova

Lilia Khousnoutdinova

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů