Moje knihy – intimní sdílení

18.4. 2022438x0 Komentářů

V mnoha věcech jsem dinosaurus, ale obzvlášť co se čtení týče, jsem vážně staromódní.

Mám totiž ráda knihy – tištěné, těžké a nejraději staré.

knihovna

Jsem velmi hrdá na svou naprosto přeplněnou knihovnu v Londýně, která zabírá většinu obýváku a málem padá pod vahou mnoha pokladů, včetně například třinácti různých starožitných edicí Rubaiyatu Omara Khayyama.

Řekla jsem si, že v tomto předvánočním období se s vámi podělím o pár nejoblíbenějších knih z nekonečných knižních polic. Vzhledem k tomu, že knihy jsou pro mne dost intimní záležitostí, berte to tak, že pootevírám dveře do své ložnice…

Sex at Dawn by Christopher Ryan and Cacilda Jetha

sex at dawn

Kontroverzní a naprosto skvěle psaná antropologická úvaha o evoluci lidské sexuality. Psaná logicky a selským rozumem. Kniha vnáší pochyby do jednoho z nejrozšířenějších mýtů kolem sexuality – že monogamie je jaksi „přirozený“ stav.

Zajímá vás evoluce, sexualita, polyamorie, biochemie intimity, a to jak asi vypadaly kmeny před epochou zemědělství? Souvislosti mezi velikostí koulí a sexuální povahou, ekonomickými modely společnosti a jejich sexuálními omezeními, a nebo to, proč ženská vokalizace při milování je jeden z nejmocnějších zvuků na světě?
Tak potom tato kniha nesmí chybět ani ve vaší knihovně.

Leaving Mother Lake by Yang Erche Namu and Christine Mathieu

Leaving Mother Lake

Myslíte si, že heterosexuální manželství je základem každé společnosti? Přečtete si tuto knihu. Vzpomínky dívky, která vyrůstala v jednom z matrilineárních kmenů Tibetského pohoří, kde manželství neexistuje, sexualita je naprosto volná a svobodná pro muže i ženy a o blahobyt dětí je emočně i finančně postaráno. Jak? V knize najdete odpověď.

The Love Poems Of Rumi by Dr Deepak Chopra 

love poems

Nekonečný zdroj inspirace a moudrosti. Rumiho básně jsou dle mého názoru naprosto nezbytnou součástí extatického života. Tento kontretní překlad do angličtiny osobně považuji za nejlepší.

Woman’s Inhumanity to Woman by Phyllis Chesler Ph.D

Woman's Inhumanity to Woman

Sestry a soupeřky. Zajímají vás ženské vztahy? Fascinující a odvážná kniha, která se zabývá jednou z nejbolavějších ženských otázek – jak a proč ženy ubližují dalším ženám. Sociologické, historické a antropologické studie.

Nezbytná kniha pro každou ženu, která touží do hloubky pochopit základy psychologického násilí mezi ženami, tak aby mohla žít opravdové sesterství.

Vagina: A New Biography by Naomi Wolf

Vagina: A New Biography

Tato kniha je prostě bomba. Pokud vás zajímají otázky sexuality, historie a ženského těla, obzvlášť co se týká reprodukce, Naomi Wolf je na seznamu povinné četby. Smutné, nádherné, pravdivé, dechberoucí příběhy… autentické a důležité.

The Rubáiyát of Omar Khayyám

The Rubáiyát of Omar Khayyám

Další zdroj inspirace z řad Súfijských mystiků… Nekonečná studnice moudrosti, krásy a „aha“ momentů.

Finding God Through Sex by David Deida

finding god through sex

Moje nejoblíbenější z Deidových knih- kontroverzní, „na hraně“ a až bolavě pravdivá. Pro mne nejlepší způsob, jak si znovu uvědomit vzácnost každého okamžiku a jak se naladit na hluboké setkání s milencem. Zásadně doporučuji číst jen v angličtině. Český překlad dle mého názoru ztratil téměř všechno.

The Art Of Everyday Ecstasy by Margot Anand

The Art Of Everyday Ecstasy

Margot Anand je tak trochu matkou „západní tantry“, takže pojďme čerpat přímo ze zdroje. Kniha je plná praktických a efektivních cvičení. Je to velice dobře sepsaná teorie a je celá proložena příklady že života. Hledáte cestu k extázi? Šťávu do partnerského života? Větší hloubku v intimitě? Chcete léčit své hluboké rány? Margot pomůže.

Naše knihy

A v neposlední řadě mají čestné místo v mé knihovně i tři další knihy, a přísahám že je tam mám nejen kvůli tomu, že na obálce je mé jméno…

naše knihy

Ženské příběhy 

Klasika pro milovníky opravdovosti a syrové krásy všech aspektů ženského plodného života. Inspirující a děsivé, orgasmické a plné bolesti, tato kniha je plná autentických ženských příběhů, spletených do pestré deky, do které se můžete zabalit, abyste našly porozumění ,,wow, nejsem sama“, a nebo inspiraci k tomu, co všechno se ještě dá vyzkoušet pro to, abychom mohly prožívat všechny fáze své plodnosti jako dar. S radostí, láskou a hloubkou.

Novodobé ženské rituály

Rituály nás provází po celou lidskou historii, propojují nás s tím, co je větší než my: život, smrt, cykly přírody, cykly vesmíru, smysl naší cesty životem. Rituál nám pomáhá vystoupit z každodenní rutiny a obohatit náš život prožívaným smyslem, ať už o samotě, nebo v propojení a sdílení s ostatními.

Lákají vás rituály? Chcete vnést mystickou dimenzi do svého každodenního života? Zajímáte se o přechodové rituály? A staré pohanské svátky? O staroslovanské a jiné bohyně? Ženské archetypy? Tak potom tato praktická příručka je pro vás.

Čekala jsem miminko, ale…

Téma ztráty miminka v těhotenství je velice citlivou a intimní záležitostí. Je zahaleno do mnoha vrstev bolesti a tabu. V naší společnosti budí rozpaky a moc se o něm nemluví. Zároveň se týká velkého množství žen. Tato kniha jako jedna z mála vynáší toto téma na světlo.

Tipy od terapeutů, inspirace k nápomocným rituálům, a hlavně uvědomění si, že nejsem sama. Nesmírně důležitá příručka pro každou plodnou ženu.

Naše knihy si navíc můžete nově pořídit přímo u zdroje.

Lilia Khousnoutdinova

Lilia Khousnoutdinova

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů