Nechovej se jako děvka

7.2. 2023525x2 Komentáře

Bylo horko, hodně horko. Měla jsem na sobě saténové minišatičky tak akorát. Boty jsem sundala už na začátku. Ráda chodím i řídím bosky. Navigace nás poslala zvláštní cestičkou. Všude kolem les. Pár kilometrů před Karlovými Vary jsme se ocitli v pohádce. Nikde nikdo. Jen nádherná vůně horkého dne a zpěv ptáků. Vypínám motor a poslouchám. Kam spěchat? Vždyť tady je to nejkrásnější.

Krása kontrastů

Vylezli jsme z auta a zamilovaně se dívali jeden na druhého. Kam až nás život zavede? Po všem co se stalo, je téměř neuvěřitelné, že jsme přeci jen spolu. Zamilovaná jako na začátku se dívám na svého muže. Přijde nám to vtipné.

Ferrari na polní cestu nepatří, ale zvládá to obdivuhodně, byť zde vypadá jako z komiksu. Vyfotíme? Když už, tak s řidičkou. Dnes jsem ho řídila poprvé. „Tak to vypadá jako z Playboye,“ směje se, „dáme to online? Lepší než pořád stejné fotky z koberce. To bude dobrý joke.“

lilia ferrari

Před pár hodinami jsem ještě provázela seminář chození po střepech a zpívala modlitby k Bohyni. Miluji kontrasty. Tento je obzvlášť vtipný. Počítáme s tím, že holka na autě je tak okatý marketingový stereotyp, že se s námi každý zasměje.

Mám postgraduál v oboru gender z LSE, mám nejhlubší úctu k ženě a ženskému tělu (je to má primární profesní náplň) a zároveň (nebo možná právě proto?) si myslím, že nic by se nemělo přehánět a správná dávka humoru v životě (obzvlášť sama vůči sobě) je přímo nutná pro dobré zdraví. Navíc ten okamžik v lese je nádherný a přijde nám to jako krásná vzpomínka.

Jenže…

Ty že jsi duchovní?

„A taková žena o sobě tvrdí, že je duchovní?“
„Nechovejte se jako levná štětka!“
„Toto dělají jen instaholky!“

Nevím, kdo jsou „instaholky“, ale toto jsou momenty, kdy se upřímně obávám, že nás svět přeci jen půjde do kytek. Pokud vím, nikdy jsem o sobě netvrdila, že jsem „duchovní“. Vlastně nechápu, jak by něco takového o sobě mohl kdokoli vážně tvrdit. Ale budiž. I kdyby ano, to si pak „duchovní“ žena nesmí hrát? Musí zůstat vážná za každou cenu a u všeho se tvářit, že medituje?

Kdybych se jednoho dne začala brát příliš vážně
a za každou cenu chtěla být „vymeditovaná“, prosím pěkně, štípněte mě někdo, abych se probrala!

Nemám ráda škatulky. Stereotypy už vůbec ne. Ano, jsem kněžka a plním co nejlépe roli, kterou jsem si s radostí kdysi dávno vybrala. Věřím, že je to přínosné.

kněžka

Vedu rituály, skládám modlitební písně, školím kněžky, provázím poutě po posvátných místech ženské spirituality.

Zároveň mám i mnoho jiných podob a nevidím důvod, proč se omezovat jen na „seriózní spirituální image“. Naopak!

Sjednotit protiklady

Já miluji protiklady. Jsem dula a mám zbrojní průkaz. Přednášela jsem na katedře sociální politiky na LSE o orgasmických porodech. S potleskem. Ráda bruslím mezi světy, střídám polohy a nechci se zaseknout v jakémkoli omezujícím stereotypu.

Koneckonců, moje první setkání s konceptem bohyně proběhlo právě na semináři „bohyně a děvka“. Sjednocení zdánlivých protikladů je cesta, která mě osobně oslovuje úplně nejvíc. A nejraději se učím od žen, které se nebojí být různé, vtipné a občas nepatřičné. Této svobody si cením hodně.

Ty se opovažuješ? Ráda.

A co ta „štětka? Ta věčná otázka ženské sexuality! Opovaž se hrát si s erotikou, užívat si vlastní tělo a dovolit si prožít naplno svůj orgasmický potenciál. Bude z tebe děvka! A to je to nejhorší, co se ženě může stát! Nebo je nejhorší prožít život ve strachu z odsouzení a nikdy si nedovolit cítit plnost života a lásky ve svém těle?

Komu slouží, že se žena stydí za svoji živelnost a vášeň?

Vedu léta semináře, kde se ženami objevujeme radost a svobodu v oblasti sexuality. Kolik vrstev nánosů, předsudků, studu, strachu!

lilia prayer

Jaký je pocit dovolit si být chvíli „děvka“ v tom nejkrásnějším slova smyslu? Dovolit si cítit plnost rozkoše bez obav, viny nebo odsuzování? „Tancuj, jako kdyby tě nikdo neviděl…“

A že si občas s milovaným mužem dovolím být štětka/děvka/bajadéra (doplňte jakýkoliv výraz pro ženu, která nese svobodný, explicitní a bohužel často vulgární sexuální náboj)? Ano. Ráda. A doufám, že mi to vydrží!

Věřím, že je to krásné – neztratit humor a schopnost hrát si s erotickým nábojem v láskyplném vztahu. Opakuji v láskyplném. Ten poslední bod je důležitý. Možná jsem v tomto špetku staromódní, ale věřím, že sexualita je skutečně smysluplná, pouze pokud je přítomná láska.

Divná a divoká

A tak si s dovolením i nadále pojedu svůj příběh dle vlastního gusta. Lehnu si ráda během jednoho víkendu na Ferrari, na střepy i do náruče milovaného muže. Budu míchat levné i drahé, posvátné i sexuální. Budu dávat meditující fotky, když opravdu medituji, a erotické, když mám hravou náladu. Občas se to třeba potká a bude ze mě meditující děvka;).

Mimochodem děvka…dívka…děva…Děvana (Bohyně)…divá…divoká…divná…dívat se…Čeština je kouzelný jazyk. Co vše lze vyčíst ze souvislosti slov.

Doufám, že mi zůstane smysl pro humor a bude co nejčastěji správně pochopen. Přeji si z celého srdce, abych nikdy nedospěla do fáze, kdy jsem „tak duchovní“, že si ze sebe nedokážu udělat legraci.

kněžka

Lilia Khousnoutdinova

Komentáře
  1. Michaela napsal:

    🙂 krásná fotka..

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů