Neukončené vztahy

18.4. 2022294x0 Komentářů

Existují ve vašem životě chvíle, kdy vzpomínáte na nějaký ze svých bývalých vztahů, přestože právě ve vztahu jste? Váš nynější vztah je perfektní, cítíte se v něm dobře. Konečně máte pocit, že si s někým rozumíte tolik, jako už dlouho s nikým jiným. Máte o čem mluvit, máte společné koníčky, volný čas trávíte spolu. Přesně tak, jak si představujete.

Jaké by to bylo?

Jenže v jednom z těch poklidných, báječných dnů se zase ozve ten červík pochybnosti. „Jaké by to asi bylo s mým bývalým? Co asi dělá a jak se má?“ říkáte si. A tak o něm začnete přemýšlet. V hlavě si vytváříte různé situace, tzv. CO BY KDYBY.

A najednou se vám tyhle myšlenky začnou do života vkrádat častěji a častěji. Aniž byste chtěla, začínají ovládat vaší mysl.

rozchod

Najednou vztah, ve kterém žijete, se vám nezdá zase až tolik úžasný jako na začátku. Na příteli začínáte vidět chyby a váš minulý vztah si nevědomky idealizujete až do velmi nereálných představ.

Sny místo reality

Začínáte se chovat jinak. Přítel si toho všimne a chce vědět, co se děje. Ale vy rozmrzele odpovídáte, že NIC. Rozmrzelá a myšlenkami někde jinde, jste stále častěji. Už tolik nekomunikujete, nechce se vám trávit společně čas. Máte pocit, že tento vztah nemá smysl a vaše mysl se utápí v nereálných snech.

Mnohdy si do své cesty těmito myšlenkami opravdu přitáhnete někoho, kdo byl dříve vaším partnerem, minimálně ho potkáte. A to vás zase utvrdí v tom, že je to vlastně osud. Váš nynější vztah se mění na minulý. A vy si říkáte: „Hm, zase to nebyl ten pravý.“

Kotvit v minulosti

Po čase si říkáte, že vám žádný vztah nevychází. Čím to je? Marně si lámete hlavu a pak vám stačí si říct, že to prostě zase nebyl ten pravý, ale spíš pěkný omyl.

vztahy

Kolikrát se vám stejná situace musí v životě stát, abyste se zastavila a uvědomila, že vztah na který vzpomínáte a idealizujete si jej, je potřeba ukončit?

Že někde uvnitř sebe, jste zůstala zakotvená v minulém vztahu, a proto vám teď nejde postoupit dál a pořád se vracíte zpět?

Jak z toho ven?

Když víte, že váš vztah skončil a již se chcete odpoutat, je třeba to udělat na více úrovních.

1. Materiální – navrácení zapůjčených věcí, odložení darů, aj.

2. Komunikační – řekněte, co cítíte, slušně a tak, abyste toho nelitovali a abyste nelitovali toho, že jste právě tohle nestačili říct. Poděkujte si vzájemně za čas, který jste spolu strávili.

3. Dejte si čas – čas na to, abyste si „odtruchlili“ to, že skončil vztah, někdo odešel z vašeho života, nevyšlo vám to, co jste si přála

4. Užít samoty – nevytloukejte klín klínem a nechte si čas, nevrhejte se hned do dalšího vztahu, dokud nejste ještě odpoutaná

konec vztahu

Odpoutat se

Pár krátkých rad na závěr – zkuste rituály:

1) Napište mu dopis, rozlučte se, řekněte to, co jste nestihla vyjádřit. Dopis neodesílejte, ale můžete ho spálit a popel vyhodit nebo pustit po vodě. A s ním opusťte i tento vztah a svazek.

2) Zapalte svíčku, našeptejte do ní, vše co potřebujete vyjádřit a až dohoří, veškerá pouta se zlomí.

3) Udělejte si očistnou koupel. Při dopadu kapek na vaše tělo si uvědomujte, že se očišťujete z ukončeného vztahu a vše z vás odchází a vy získáváte novou a čistou energii.

4) Ustřihněte si kousek vlasů na znamení, že něco končí a mění se.

Čas na nový vztah

Blíží se jaro, co můžete udělat pro podporu získání nového vztahu?

Vezměte si květináč a dejte do něj novou hlínu a představte si, že jste to vy a váš prostor pro nový vztah. Zasejte do ní semínka a starejte se pečlivě o ně tak, jako by to byl váš vztah. Denně si uvědomujte krásné proměny, růst a zrání. A otevřete i svoje srdce pro příchod nového vztahu do vašeho života.

Zalíbily se vám rituály? Doporučuji z celého srdce knihu Novodobé ženské rituály.

Mgr. Miroslava Vokounová Krepčíková

Speciální pedagog, lektorka ženských kruhů, transformačního výcviku a meditací, ředitelka nadačního fondu, zakladatelka projektu Síla ženské energie, průvodce osobním rozvojem, terapiemi (Bachovy esence), rituály, a zároveň provází po energetických místech.

Mým posláním je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci řešit své problémy. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít správnou cestu na jejich životním rozcestí. Jsem ta, co věří, že to zvládnete😉
Mojí vizí a cílem je POMÁHAT LIDEM RŮST A POSOUVAT SE.

http://vokounova-krepcikova.cz
http://silazenskeenergie.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů