Síla země a sesterské sítě

4.12. 2021364x0 Komentářů

Pevnost, výživa, stabilita, podpora, hodnota a síla živlu země se odráží i v našich vztazích.

V bezpečí kruhu

Když vstoupíš do bezpečného ženského kruhu, zažiješ podpůrnou náruč a otevřené sdílení bez odsuzování. Zde můžeš mluvit o tom, co tě trápí, a sama nevíš co s tím. Můžeš se otevřít beze strachu z odsouzení a pomluv. Společně nepropadáme do hlubin věčných stížností, ale hledáme možnosti, které nám kdy pomohly a třeba by mohly pomoci i tobě.

Ženský kruh dává prostor tobě a tvým slovům. Nikdo ti neskáče do řeči a nevnucuje svůj příběh, protože to zažil také.

ženský kruh - voda

Jen v případě, že ty sama budeš chtít, můžeš jej vyslechnout. Ale můžeš také nechat znít svá slova tichým prostorem a uslyšet sama sebe, důležitost svého příběhu a uslyšet svou duši, co ti poradí, kudy se vydat dál.

V tomto bezpečném kruhu jsem právě pocítila tu podpůrnou pevnost země. Jistotu a prostor. Ve chvíli, kdy se otevřeš (opravdu „otevřeš oči a své srdce“), ucítíš tu sílu země. Nejsme na to samy, ona je stále s námi, nikdy nás neopustí. Důležité je se uzemnit ve chvíli, kdy máš pocit, že se tvůj život houpe a točí, směřuje směrem, kterým nechceš.

Přijetí bez podmínek

ženská podpora

Já jsem se setkala v bezpečném kruhu žen s jejich podporou, kdy jsem ucítila oporu žen a bezpodmínečné přijetí, aniž bych o ně musela žádat. Dokázaly vytvořit síť, která mne zachytila, že i skrze tělo jsem cítila tu pevnost a podporu, která mne odráží ode dna. Z místa, kdy často nevidíme cestu ven z problémů.

Vyhlédnout, podívat se skrze bolest, utrpení na to, co je za tím. Mnohdy nás stáhnou emoce, do kterých padáme hluboko. Ve chvíli, kdy cítíme oporu, která pomáhá vyjádřit vše, co cítíme, přestaneme to držet bolestně v sobě a pustíme to ven.

Důležité je nedržet emoce v sobě.

Nekupit je, kdy ve chvíli „poslední kapky“ vybouchneme jako papiňák zcela nepřiměřeně i v situaci, kdy to není odpovídající takové reakci. Je to jako zavřený „hopík“ ve skříňce.

ženský kruh

Postav se bosýma nohama na zem, uvědom si její pevnost. To, co nyní cítíš. Její sílu. To, že je tu pro nás stále. Přijmi tu pevnost, odhodlanost, stabilitu, podporu, odvahu vyživit a pečovat s možnostmi, které nyní jsou.

Přijmi tuto její energii a podporu, kterou ti dává. I ty si uvědom možnosti, které máš. Právě teď a v tuto chvíli.

Pusť to

Pojď si dovolit pouštět emoce a uvolňovat je. Být autentická. Vyjadřuj emoce, jak negativní, tak i pozitivní. Samozřejmě budou přicházet velké vlny, nahoru a dolů. Ale půjde to, stačí jen začít. Všichni víme, že držet něco v sobě, má negativní vliv na tělesné i psychické zdraví.

V žádném případě na to nemusíš být sama. Bezpečný kruh je tu pro všechny.

Důležité je uvědomění toho, že když v sobě držíme prožitek negativního „já to vydržím“, utlumujeme v sobě vše, a to i radost z pozitivního, což je veliká škoda. To, co cítíme jako negativní, nám pomáhá vyjít z komfortní zóny starých nevhodných vzorců a pomáhá zprostředkovat zkušenost, kterou můžeme později zase využít. Život bez radosti přináší i hlubší propady a smutky. Tak tedy vstříc radostnějšímu a zkušenějšímu životu.

Mgr. Miroslava Vokounová Krepčíková

Speciální pedagog, lektorka ženských kruhů, transformačního výcviku a meditací, ředitelka nadačního fondu, zakladatelka projektu Síla ženské energie, průvodce osobním rozvojem, terapiemi (Bachovy esence), rituály, a zároveň provází po energetických místech.

Mým posláním je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci řešit své problémy. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít správnou cestu na jejich životním rozcestí. Jsem ta, co věří, že to zvládnete😉. Mojí vizí a cílem je POMÁHAT LIDEM RŮST A POSOUVAT SE.

http://vokounova-krepcikova.cz
http://silazenskeenergie.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů