Ženy ženám živě – pohled do zákulisí

14.4. 2022219x0 Komentářů

26.10.2016

Bylo to potřetí, co jsem měla čest přednášet na Ženy ženám živě. Ještě nyní, 2 týdny po akci, jsem plná dojmů a jediné, co mě mrzí je, že akce nebyla delší. Přála bych si tak 3 dny, možná týden, abych si mohla stihnout všechny poslechnout, nejlépe dvakrát.

První přehlídka Ecstatic fashion

Pro mne tento rok mělo ŽŽ úplně jinou a novou dimenzi. Byla to opravdová výzva a privilegium dát dohromady první módní přehlídku Ecstatic Fashion. Navrhnout a vyrobit dostatečný počet šatů, které by k sobě ladily (většinou v letadle někde mezi Thimphu- Prahou- Tunisem), byl jen začátek.

Kdysi v mládí jsem modelkovala pro Czechoslovak models a pamatuji si, jak přípravy před přehlídkou (zkoušení šatů, přiřazení šatů modelkám, spárování podle typu/výšky, choreografie, hudba, světla) trvala běžně alespoň den.

přehlídka ecstatic fashion

Já na to měla ani ne hodinu. Nevěřila jsem, že je to možné. Respektive možné by to bylo, kdybych si nedělala ambice, že to bude dokonalé. A nejen dokonalé, ale i komplikované.

Hardcore výzva

Tanec, scénka, rozdělení do několika částí. Kombinace choreografií a dokonce i hraní na klavír – zvolila jsem si (zcela dobrovolně) tento nový level projít na stupeň hardcore. 3 hodiny spánku po tom, co jsem komplet přes noc předělávala playlist. Zkoušení taneční choreografie ve 2 ráno, kdy už nás napadaly i takové hlouposti, že bych za světla nevěřila svým uším (jako třeba zkombinovat Vivaldiho a Gangnam style do jedné etudy- vážně!).

přehlídka ecstatic fashion

To vše po tom, co jsem předchozí týden nespala téměř vůbec kvůli schůzkám s Bhútanskou ambasádou, zakončeno nočním letem z Athén. Zkrátka a dobře – nevěřila jsem, že to dopadne. To prostě nebylo možné!

…a o to větší slzy jsem v očích měla, když jsem viděla, že…to jde! A dokonce, že to je krásné! A že i začátek Ave Maria jsem po 10 letech dokázala zahrát bez trémy…MAGIC. Prostě se stalo kouzlo. Teď když sedím a dívám se na záznam, tak se na záběry z přehlídky dívám jako na zázrak.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Co jsem se naučila?

První pocit, který jsem si tedy odnesla z Ženy ženám živě 2016 je pocit, že Všechno je možné. Ale opravdu všechno, když je v tom dostatek vášně a odhodlání.

Druhá a nejdůležitější lekce byla v něčem ještě hlubší: 1+1+1+1=4, ale pokud se jedná o správnou kombinaci lidí, tak potom 1+1+1+1= klidně 488!

Je neuvěřitelné, co dokážeme každá zvlášť. Ale to, co dokážeme SPOLU, když se sejdou stejně naladěné ženy, je prostě BEYOND ALL LIMITS (bez limitu)!

ženy ženám živě

Energie v sále byla tolikrát na absolutním vrcholu, že jsem občas měla pocit, že SONO musí vybouchnout. Vlastně nevím, jak zůstalo stát po tom, co jsme s Janou dupaly a křičely! Nebo po tom, co se 600 žen zvedlo k divokému tanci.

Byl to den tak plný dojmů, dojetí a čiré EXTÁZE, že jsem dlouho ani nevěděla, jak to dát do slov. Kde vůbec začít psát tento článek?!

Vděčnost za „mé“ ženy

Můj obdiv a poděkování každopádně patří všem speakerkám (a Janovi samozřejmě!) a neopakovatelnému organizačnímu týmu (Žanetě Slámové, Janě Basikové, Pavlíně Hlavačkové), včetně úžasné matky celého projektu, mnou hluboce milované a vskutku úžasné přítelkyni, Alici Kirš.

alice kirš

Den pro mne byl však nezapomenutelný i díky přítomnosti dvou dalších jedinečných žen. Ilony Bittnerové, bez které by nebylo Ecstatic Fashion, ani jiných šílených projektů, ani kvalitních kalíšků a vibrátorů na českém trhu, ani nečekaných návštěv hodinového hotelu. Pokud jsem se něco za ty roky naučila, tak je to vážit si úžasných žen kolem mě. A Ilona je výtečným příkladem takové ženy!

No a samozřejmě, můj život by nebyl takový, jaký je, bez mé naprosto neopakovatelné kaskadérky – Judity Berkové. Ne, odpovídám na častý dotaz – nejsme milenky a ani to neplánujeme. Jsme víc, mnohem víc. Jsme (nebiologické) sestry, spolutvořitelky, šílené cestovatelky, kamarádky. Je prostě kus mého života.

ženy ženám živě

A právě i díky jejich přítomnosti, zručnosti, talentům a humoru bylo Ženy ženám živě pro mne přesně tak ÚŽASNÉ.

Tedy má třetí lekce ze Ženy ženám živě bylo potvrzení toho, co jsem dávno věděla: Jeden z absolutních základů šťastného a úspěšného ženského života jsou SESTRY. Alice, Ilono, Judito, Lucko, druhá Lucko, Bohdano, Edito, Jani, Terezo,… ne nadarmo se říká:

Za úspěšnou ženou stojí- celá smečka úžasných žen, které jí kryjí záda.

Děkuji! Za všechny úžasné dny, ale za tento den obzvlášť děkuji.

Lilia Khousnoutdinova

Lilia Khousnoutdinova

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů