„Moontime“ – měsíční čas

29.6. 2023293x0 Komentářů

Moontime…silent time…Co se odehrává v době menstruace? Asi je to pro každou ženu jiné, ale řeknu vám, co se odehrává pro mne.

Čas ticha a klidu

Ne vždy se mi to daří, ale čím dál víc během menstruace dodržuji „silent time“ – čas ticha. Čas klidu a odpočinku. Čas pro sebe. Zjistila jsem, že když tělu dopřeji těchto pár dnů v posvátném klidu, odvděčí se mi obrovským přílivem energie a inspirace a bezbolestnou, příjemnou menstruací.

Pracuji obvykle o víkendu, ale nikoli během „silent time“. Je to můj prostor. Prostor, kde se můžu napojit na sebe a naslouchat. V klidu a nehybnosti. Kdy se snažím ponořit z hlavy úplně do těla.

menstruace

Koupel se svíčkami a vonným olejem. Masáž. Malování, snění, hodně odpočinku. Stav mezi spánkem a bděním, kdy ke mě nečekaně přicházejí nápady. Milování. Zbožňuji milování „na měsíci“. Jsem citlivější, vnímám víc. Vnímám fyzickou intimitu ve větší hloubce v těle, na jemnějších vlnách. Miluji taky ten pocit svobody a uvolnění – nechat vše plynout.

Lunární mystérium ženského těla

Pro mne je menstruace také časem očisty. A jak z těla odchází krev, i já se nechávám vést v tom, co bych měla ze života pustit. Čas přehodnocení a změn.

Tichý čas hlubokých rozhodnutí. Čas pravdy. Jak jsem citlivější, jsem pravdivější a nedokážu potlačovat to, co cítím, ale nechci vidět. Myslím si, že PMS není nic jiného, než potlačené emoce, které se konečně uvolní.

menstruace

Že právě v tomto období říká žena pravdu a jedná podle sebe. Nebo k tomu má alespoň nejlepší příležitost, jelikož nedokáže sama sobě lhát. Aspoň takto je to u mne.

Moje tělo, ženské orgány obzvlášť, je fantastický radar, který mne vede životem. Jednám-li v souladu se svojí vnitřní pravdou, cítím se skvěle. Mám-li potíže, obzvlášť v období měsíčních dnů, vím, že někde dělám něco špatně. Že sama sobě lžu. Že nedělám to, co cítím jako správné. A mám možnost vše přehodnotit. Anebo si vzít ibalgin a nadále setrvávat v pohodlné slepotě.

Miluji „moontime“, můj posvátný čas. Čas, kdy se můžu v klidu propojit sama se sebou, se svojí vnitřní, hlubší pravdou a jen tak si užívat dlouhou koupel…

Autorka : Andrea (pro knihu Ženské příběhy)

Kniha Ženské příběhy

ženské příběhy
ženské příběhy I

Poznejte vnitřní krajinu ženy

Knihu najdete na e-shopu Ecstatic.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů