Nikdy mne nebavily hlučné oslavy, ohňostroje a novoroční přípitky, proto jsem se kdysi tázala: „Co na Silvestra?“ Posléze jsem se potkala s konceptem novoročního přání – mandaly, jantry, mapy pokladu a dalšími technikami toho, jak přání zhmotňovat. Je to skoro již 10 let, co se pravidelně v posledních dnech před Silvestrem ozbrojím nůžkami, lepidlem a tiskárnou a jdu na nejdůležitější projekt celého roku: sestavování své “yantry”, neboli vizuální mapy svých tužeb a plánů na další rok.
Vřele tento způsob doporučuji. Pomáhá zhodnotit končící rok, utřídit si v hlavě, co doopravdy chci, a dovolit si představit, že mé nejniternější přání se může zhmotnit.
Tím, že je „dám na papír”, už totiž dělám první krok k jejich zhmotnění, abych je následně mohla vyslat do světa pomocí novoročního rituálu.
Nejlepší na tom je, že pokud nechci, nemusím obětovat silvestrovské oslavy. Rituál můžu udělat kdykoli a zhmotnění můžu podpořit i jiným způsobem.
Než začnu cokoli lepit, je důležité si ujasnit pár zásad:
Jaké jsou vaše opravdové touhy? Proč chcete to, co chcete? Ze strachu? Z lásky? Ze srdce? Nebo z přesvědčení, že toto bych měla chtít protože…(toto si přejí dobré mámy/hodné holky…zde doplňte dle sebe).
Můžete vytvořit společnou rodinnou, či partnerskou jantru, anebo si udělat každý jednu sám za sebe. Je to v zásadě na vás. Obojí má své výhody.
Když mám přání utříděné v hlavě, je čas „dát je na papír“. Můžete samozřejmě malovat, ale nejjednodušší způsob je vystřihování obrázků z časopisů. Můžete si je i vytisknout z počítače. Obrázky by měly co nejlépe znázorňovat to, co si přeji. Je dobré mít své fotky jako součást jantry. Koláže z Photoshopu jsou rovněž skvělé!
Jantra by se vám měla hlavně líbit. Barvy a uspořádání jsou na vaší fantazii.
Jantru můžeme rozdělit na segmenty (Práce / Rodina / Hobby atd.). Nebo je možné jít od “základu” (Finance, Zdraví, Rodina) k “seberealizaci” (Vášeň, Tvořivé projekty, Nové horizonty).
Je docela pěkné mít uprostřed svou fotografii, anebo obrázek, který znázorňuje to nejdůležitější. Můžeme kombinovat obrázky a text (třeba vypsat konkrétní cíle “vydělávám 50.000 Kč čistého měsíčně”).
Jantra může být tak komplikovaná, nebo tak jednoduchá, jak si jen přejete. Je však důležité, aby dávala smysl jako celek a jednotlivé části se podporovaly, nikoli si protiřečily.
Na co lepit? Na karton, papír, látku…na cokoli pevného! Je možné lepit i na sárí, šátek, či jinou nádhernou látku, obzvlášť pokud jantru hodláte zavěsit na zeď.
Rozměr? Libovolný. Za sebe doporučuji A1 jako minimální velikost papíru.
Je mnoho způsobů, jak jantru nabíjet či posilovat.
Klasicky můžeme jantru posílit během novoročního rituálu. Ten může mít jakoukoli formu, která je vám blízká (malá inspirace zde). Důležité je, aby vrcholil o půlnoci, kdy je “silvestrovská” energie nejvyšší. Rituál můžete dělat o samotě nebo v kruhu/ve skupině, kde bývá zpravidla silnější.
Po rituálu můžete:
Rituál můžete samozřejmě udělat i v jiném čase než přímo na Silvestra. Třeba na nov, úplněk, či jiný svátek a dále posilovat svou vizi pravidelnou podporou. Ať už způsobem výše zmíněným, anebo jakkoli jinak.
A teď nezbývá než si koupit lepidlo, vyhrabat nůžky a popřát vám hodně štěstí v hledání svých snů!
Ať se nám všem splní naše touha!
Ať je požehnáno.
Lilia Khousnoutdinova